Ale jaja Banner 
Strona ta zgodnie z nazwą zawiera treści o których można powiedzieć "Ale jaja", czyli żartobliwe lub zdumiewające

AFORYZMY


Albert Einstein
Benjamin Franklin


ANEGDOTY
Albert Einstein


ZARTY

Najlepsze


CIEKAWOSTKI
Dziwy Prawne USA

\
komentarze
KOMENTARZE
11-24-23


Ale jaja!!! (28)
Wczoraj był "Black Friday". Z duma musze stwierdzić, że kolejny rok nie zrobiłem żadnych zakupów i też nie wybieram się dzisiaj (sobota) by tego dokonać. Czas to pieniądz i szkoda go tracić na stanie w kolejkach. Dumny też mogę być z mojej żony, bo odpuściła sobie wczorajszą okazję na zakupy, chociaż nie ma gwarancji, że dzisiaj też wytrzyma. Bardzo podoba mi się wypowiedź papieża Franciszka o Ameryce. "Chrześcijaństwo w Ameryce to tylko sposób na zarabianie pieniędzy". To ostra krytyka amerykańskich katolików za zamienianie wiary w dojną krowę i ideologiczną parodię. Wypowiedz ta dotyczy raczej zbliżających się świąt, bo handlowe szaleństwo zaczęło się praktycznie wczoraj.
25 listopada 2023

Ale jaja!!! (27)
 
Jak rozróżnić słonia afrykańskiego od azjatyckiego? Wystarczy tylko spojrzeć na uszy. Słoń afrykański ma duże uszy w kształcie Afryki, a azjatycki znacznie mniejsze w kształcie Indii. To wcale nie żart!
31 lipca 2023

Ale jaja! (26)
Jestem trochę zaskoczony wynikami ankiety na temat ulubionego piwa Amerykanów w 2023 roku. To piwo pewno byłoby także moim ulubionym, gdyby nie fakt, że jest wyraźnie słodkie i przez to rzadko go piję. Moje ulubione znalazło się na 4 miejscu. Oto poniżej pierwsza dziesiątka. Procent oznacza ilu ankitowanch zalicza go do swoich ulubionzch.
1. Guinness – 58%
2. Corona – 53%
3. Heineken – 51%
4. Samuel Adams – 49%
5. Blue Moon – 48%
6. Budweiser – 48%
7. Modelo – 47%
8. Corona Extra – 46%
9. Stella Artois – 46%
10. Coors – 45%
30 lipca 2023

Ale jaja!!! (25)
Bardzo ciekawie wygląda aktualny ranking najbardziej znanych Polaków na świecie. Opatrzony jest on następującym wyjaśnieniem „ Ranking ten opiera się na algorytmie, który łączy w sobie różne czynniki, w tym głosy naszych użytkowników oraz trendy wyszukiwania w Internecie.”

1. Maria Curie
2. Robert Lewandowski
3. Frederic Chopin
4. Nicolaus Copernicus
5. Joseph Conrad
6. Joanna Jędrzejczak
7. Mariusz Pudzianowski
8. Robert Kubica
9. Roza Luksemburg
10. Władysław Szpilman

Na miejscu 11 znalazł się Wojciech Szczęsny a na 13 Lech Wałęsa, na 18 Iga Świątek, na 24 Tadeusz Kościuszko, a miejsce za nim zajmuje Arkadiusz Milik. 29 Andrew Golota, a na 35 Daniel Gabriel Fahrenheit (urodzony w Gdańsku), Olga Tokarczuk na 38, Adam Mickiewicz na 51, a Andrzej Wajda 52. Dopiero 57 jest Pope John Paul II, tuz przed Łukaszem Piszczkiem. Kamil Stoch 81 i pierwsza setkę zamyka Arthur Boruc. Dopiero 154 jest Roman Polański.
Nie wymaga komentarza!  
26 lipca 2023

Ale jaja! (24)

Wszystko wskazuje na to, że kryzys klimatyczny już trwa w najlepsze. Najczęstsze tytuły internetowych informacji rozpoczynają się od słów "Burza w sieci po...", co zapowiada walkę bez jakichkolwiek ograniczeń, czyli takie sieciowe MMA lub UFC. Im więcej ofiar internetowego hejtu, tym więcej samobójców i oczywiście więcej kliknięć, bo nieszczęścia sprzedają się najlepiej. Mam nadzieję, że zrozumiałe jest określenie
"kryzys klimatyczny" w tym kontekście.  
24 lipca 2023

Ale jaja!!! (23)
Bardzo mi sie podoba to co na temat ludzkiego mózgu powiedział angielski pisarz, dziennikarz węgierskiego pochodzenia Arthur Koestler:
...jest to jedyny przykład, gdy ewolucja wyposaża jakiś gatunek w narząd, którego gatunek ten nie umie jeszcze spożytkować. Narząd luksusowy, którego posiadacz będzie przez tysiące lat uczył się właściwie go używać – jeśli w ogóle kiedykolwiek mu się to uda”
17 kwietnia 2023

Ale jaja!!!!! (22)

Na sam początek (powrotu) naprawdę coś niewiarygodnego. Po oglądnięciu wykładu o ewolucji ludzkiego mózgu jak zwykle wyświetliło się na YouTube kilka innych tematów do wyboru. Nie przez przypadek kliknąłem na link do strony zatytułowanej „Top 10 Women's Bantamweight Knockouts in UFC History na YouTube”. Celowo nie podaje linku, by nie propagować tego filmu. Niech każdy zdecyduje, czy chce go oglądać i wtedy wpisać w wyszukiwarkę ten tytuł. Uważam, że trudno by mi było określić granicę wieku od której, powinien być dopuszczany do oglądania, a jest dostępny dla każdego. Dla tych, którzy znają angielski radzę posłuchać komentatorów. To, że te dziewczyny robią to za swoja zgoda nie znaczy, że to wszystko usprawiedliwia. Sądzę, że każdy kto to oglądnie zada sobie to samo pytanie co ja.  Jak coś takiego jest możliwe??? i wiele jeszcze innych pytań...
25 marca 2023

Ale jaja! (21)
Witam wszystkich po długiej przerwie po pierwszych miesiącach pandemii. Wpisy można zobaczyć na stronach "Koronawirus" link po prawej. Zapraszam do kontynuacji komentowania najbardziej fascynujących wydarzeń, o których można powiedzieć "Ale jaja"
24 marca 2023

2020


Ale jaja!!!!! (20)
Mam wreszcie idealną wiadomość na stronę Ale Jaja i muszę ją zamieścić, mimo że nie pasuje do tematu Koronawirus.
"Niesamowite odkrycie w Australii. Tamtejsi naukowcy natrafili na uwięzione w bursztynie kopulujące muchy. To znalezisko sprzed 40 mln lat! - donosi serwis ScienceAlert." Ze względu na nietypową pozycję much podczas kopulacji materiał jest przeznaczony wyłącznie dla dorosłych. Masz 18 lat kliknij (Tutaj)
5 kwietnia 2020

Ale jaja! (19)
W Rosji odnotowano wzrost zachorowań na koronawirusa. W związku z tym wprowadzono bardziej restrykcyjne przepisy, według których zagryzać można dopiero po trzeciej szklance.
1 kwietnia 2020

Ale jaja!!! (18)
Wydaje się, że ten koronawirus ma bardzo antyreligijny charakter. Nie dość, że zabija najczęściej ludzi starszych, którzy są zwykle bardziej religijni, to ze statystyk wynika, że najbardziej rozprzestrzenia się w krajach wysoce religijnych. Według aktualnych statystyk cztery kolejne kraje z największą ilościa zachorowań po Chinach tj. Włochy, Iran, Hiszpania, Korea Południowa to kraje bardzo religijne.
16 Marca, 2020

Ale jaja!!!!! (17)
Koronawirus zdominował wszystko. Nikt już nie wspomina o zagrożeniu klimatycznym. Tym razem nawet te pięć wykrzykników to za mało, aby wyrazić nadzwyczajność tego wydarzenia. Tego Ameryka chyba jeszcze nie doświadczyła, aby w sklepach były puste półki. Niestety brakuje nadal masek, płynów do dezynfekcji, a nawet papieru toaletowego. Okazuje się, że nikt na całym świecie nie był przygotowany na taką ewentualność. Brakuje respiratorów, testów i innych rzeczy do walki z pandemią. Natomiast, gdyby zapytać niektóre rządy "A bombki to macie?" to znalazłoby się wiele ofert. Świat jest doskonale przygotowany do zabijania, ale nie do ratowania. Ostatnio, tak często wychodzi na jaw ludzka głupota, że trzeba by się zastanowić, czy naszą cywilizację można nadal nazywać inteligentną.
16 marca, 2020

2019


Ale jaja!!!!! (16)
Ten wpis mimo 5 wykrzykników nie jest absolutnie do śmiechu, tym bardziej, że poniższy tak kompleksowy apel naukowców jest o wiele za późno, biorąc pod uwagę tępotę tych do których apelują i od których zależą globalne decyzje i ich realizacja. Najgorsze jest jednak to, że sami jesteśmy za to odpowiedzialni. Oto skutki czynienia sobie Ziemi poddaną. Ktoś teraz musi także powiedzieć - Idźcie, ale nie rozmnażajcie się za bardzo.
"Oświadczamy wyraźnie i jednoznacznie, że planeta Ziemia stoi w obliczu zagrożenia klimatycznego" – ostrzega ponad 11 tys. naukowców ze 153 krajów, którzy podpisali się pod raportem o tragicznych skutkach zmian klimatu. "Aby zapewnić zrównoważoną przyszłość, musimy zmienić sposób, w jaki żyjemy. Wiąże się to z poważnymi zmianami w sposobie funkcjonowania naszego globalnego społeczeństwa i interakcji z naturalnymi ekosystemami". Naukowcy zaznaczają, że, by przeciwdziałać kryzysowi, musimy zahamować wzrost populacji planety, odejść od paliw kopalnianych, zmniejszyć spożycie mięsa i wycinkę lasów.
7 listopada 2019

Ale jaja! (15)
Znowu wpis o Donaldzie Trumpie. Na wiecu w Pensylwani dał popis braku wiedzy z geografii i to tej dotyczącej Stanów Zjednoczonych, mówiąc, że wybuduje mur na granicy Kolorado. Na pomyłkę Donalda Trumpa zareagował wspaniale gubernator Kolorado, który wyraził brak zainteresowania tą propozycją i napisał, że na szczęście Kolorado oferuje obecnie darmowe, całodzienne przedszkola, gdzie nasze dzieci mogą nauczyć się podstaw geografii.
5 listopada 2019

Ale jaja! (14)
Donald Trump przeprowadza się na Florydę. Zwykle nowojorczycy robią to po przejściu na emeryturę. Czyżby taki plan miał Trump na najbliższą przyszłość? To że oficjalnie ogłasza, sugeruje, że może to być działanie pod kątem wyborów, aby mieć pewność, że Floryda będzie na 100 procent jego, bo Nowy Jork jest dla niego nie do zdobycia. Dokładne za rok zobaczymy, czy to miało znaczenie. Tak czy inaczej, możliwość wpłynięcia na wynik wyborów przez zmianę miejsca zamieszkania kandydata jest wielką słabością amerykańskiego systemu wyboru prezydenta.
1 listopada 2019

Ale jaja!!!!! (13)
Komputer kwantowy, który zbudowało Google to nieprawdopodobne osiągnięcie. Dokonał on obliczeń w 200 sekund, które wg szacunków zajęłoby najszybszemu obecnie komputerowi na świecie 10 tysięcy lat. Kosmos to dziedzina, która najbardziej oczekuje takiego komputera do analizy danych potrzebnych do opisu wszechświata. Mam nadzieję, że nie zostanie jednak użyty wcześniej przez wojsko, chyba żeby do śledzenia asteroidów zagrażających Ziemi, by ewentualnie chronić ją przed nimi.
24 października 2019

Ale jaja! (12)
W Wadowicach z pastorału pomnika Jana Pawła II trysnęła woda. Ludzie zbierają gromadzącą się wodę, chociaż można ją też kupić tyle, że cena za butelkę dochodzi nawet do 50 Zł. Cudu jednak nie było. N
aprawa fontanny zainstalowanej w pastorale trwała aż 10 lat, to musiał być jednak jakiś cud, że wreszcie udało się komuś ją naprawić.
16 października 2019

Ale jaja!!!!  (11)

W polskim sejmie odbywa się dyskusja nad ustawą o edukacji seksualnej z możliwością karania więzieniem za taką edukacje. Wydaje się że większości posłów brakuje takiej edukacji, bo tak beznadziejnie pier....!
15 października 2019

Ale jaja!!! (10)

"Jak już wcześniej wyraźnie mówiłem i tylko dla przypomnienia, jeśli Turcja zrobi coś, co ja, w mojej wielkiej i niezrównanej mądrości, uważam za przekraczające granice, całkowicie zniszczę i unicestwię gospodarkę Turcji (jak już to zrobiłem!). Turcy muszą, wraz z Europą, zająć się pojmanymi bojownikami Państwa Islamskiego i ich rodzin. USA zrobiły dużo więcej niż ktokolwiek mógłby oczekiwać, włącznie z przejęciem 100 proc. (terenu - red.) kalifatu ISIS. Przyszedł czas na innych w regionie, niektórych bardzo bogatych, by bronić własnego terytorium" - napisał Trump na Twitterze. (Cytat ze strony onet.pl)
Skromność Trumpa jest też oczywiście wielka i niezrównana.
7 października 2019

Ale jaja (9)
Statystyczny Polak ma aż sześciokrotnie większe możliwości, aby nazwać kogoś głupcem niż mędrcem. Taką proporcje pokazuje jeden z portali do wyszukiwania synonimów. Pewne jest, że nie świadczy to dobrze o nas jako narodzie.
23 lipca 2019

Ale jaja! (8)
Skandaliczne słowa posłanki PiS Beaty Mazurek do posłanki PO: "Mam dużo wyrozumiałości dla takich blondynek jak pani". Tak zwróciła się oficjalnie wicemarszałek sejmu do posłanki innej partii, ale to nic dziwnego w polskim sejmie. Natomiast dziwne jest to, jak potrafi zwracać się kobieta do innej kobiety, która myśli, że inteligencja rzeczywiście zależy od koloru włosów, bo trudno uznać to za dowcip. Sądzę, że może się okazać, że żadna blondynka nie zagłosuje na panią wicemarszałek w przyszłych wyborach. I kto wtedy wyjdzie na blondynkę?

26 kwietnia 2019

Ale jaja!!! (7)
Pożar, który jak zawsze bywa tragedią, tak też trzeba widzieć pożar katedry Notre Dam. Natomiast reakcje po nim warte są uwagi. Jak ziemia długa, szeroka i kulista dopatrują się wszyscy przyczyn kary boskiej jaka dosięgnęła Francuzów lub kościół, oraz doszukują się różnych znaków. Obrzydliwe do potęgi, a brylują w tym najbardziej religijni. Nawet arcybiskup Jędraszewski w oficjalnym przesłaniu do metropolity Paryża sugeruje, że Francuzi powinni się nawrócić i on modli się o ożywienie ich wiary. To był zwykły pożar i Boga przy tym nie było ani przy zaprószeniu ognia ani przy jego gaszeniu i nie będzie Go przy odbudowie.
16 kwietnia 2019

Ale jaja! (6)
Zapowiada się, że w Polsce wkrótce zostanie rozwiązany problem bezdomnych psów. Stanie się to natychmiast po wprowadzeniu przez rząd programu 500+ na każdego psa. Na razie czeka się na efekty programu 500+ na każdą krowę. Trzeba zauważyć, że zwiększanie pogłowia krów tak jak wydobycie węgla przyczynia się do zwiększenia efektu cieplarnianego. Najciekawsze, że to ewentualne zwiększenie sfinansuje Unia Europejska! 
7 kwietnia, 2019

Ale jaja!!! (5)
W Gdańsku przed jednym z kościołów palono książki i talizmany. Robili to księża i ministranci. Z ogniem poszły niepoprawne religijnie rekwizyty, między innymi te związane z Harrym Potterem. To kolejny dowód na potwierdzenie prawdziwości teorii względności Alberta Einsteina. W różnych miejscach czasoprzestrzeni czas może płynąć z różną prędkością, nawet tak wolno jak w Gdańsku. Ze względu na datę publikacji tej informacji sprawdziłem, czy nie jest to przypadkiem kawał primaaprilisowy. Niestety nie!!! Zobacz więcej
1 kwietnia, 2019

Ale jaja!! (4)
Fatalna informacja dla piwoszy. Indeks glikemiczny piwa wynosi aż 110. Jest on najwyższy pośród wszystkich popularnych produktów żywnościowych. Dla przypomnienia indeks glikemiczny wskazuje jak wpływa spożycie danego produktu na poziom glukozy we krwi. Zaleca się spożywanie produktów o indeksie niższym niż 60. Jest to bardzo istotny wskaźnik nie tylko dla osób z cukrzycą, ale także dla zdrowych, gdyż produkty o wysokim współczynniku powodują wzrost wydzielania insuliny. Dla orientacji kilka przykładów: ziemniaki 95, orzechy 15, pieczarki 10, kapusta 15, jabłko 38, arbuz 72, mleko 3.2% tłuszczu 55, mięso 0, ryby 0, jajka 0, chleb pszenny 70.
27 marca, 2019

Ale jaja! (3)
W amerykańskim chrześcijaństwie istnieje odłam religijny tzw. fundamentalizm biblijny. Fundamentaliści interpretują biblię w sposób dosłowny. Nawet błąd ortograficzny w tekście jest traktowany jako coś zamierzonego i nie może być usunięty. To, czego nie ma w biblii nie istnieje w ich wierze. Większość fundamentalistów wywodzi się z religii protestanckich. Nie uznają oni np. obecności Jezusa w Eucharystii. Nie uznają mocy kapłanów do odpuszczania grzechów, Nie praktykują modlitwy wstawienniczej do Maryi i świętych. 
11 marca, 2019

Ale jaja! (2)
Kiedy byłem przed laty na wycieczce w Etiopii w jednym z odwiedzanych miejsc dołączył do nas student, który zaoferował pomoc jako tłumacz. Po pewnym czasie pyta nas czy nie chcemy oglądać meczu Real Madryt - FC Barcelona. Nie przewidywaliśmy tego i nie było na to czasu, ale przy okazji zapytałem komu będzie kibicował. Bez chwili zastanowienia odpowiedział, że Barcelonie, bo nie lubi Ronaldo. Od tego czasu wielokrotnie spotkałem się z podobnymi opiniami, a także sam za nim nie przepadam. Po meczu Ligii Mistrzów Juventus Turyn - Atletico Madryt (3:0 wszystkie bramki Ronaldo) trzeba przyznać, że to bez wątpienia najlepszy piłkarz wszechczasów niezależnie czy się go lubi czy nie. Co ciekawe Real Madryt bez Ronaldo odpadł już z dalszej rywalizacji po przegranej z Ajaxem.
12 marca, 201

Ale jaja! (1)
Prawie 1/3 żywności produkowanej na świecie trafia do kosza na śmieci. W ponad 4 milionowym mieście Jinan we wschodnich Chinach istnieje ""farma karaluchów", w której żywi się je wyłącznie odpadami organicznymi z miasta. Wybudowane w ten sposób karaluchy służą jako karma dla innych zwierząt w tym świń. Zabezpiecza to przed przenoszeniem chorób między innymi świńskiej grypy. Projektanci zbudowali farmę w ten sposób, aby karaluchy miały zapewnione warunki takie, jakie mają w środowisku naturalnym w Stanach Zjednoczonych, czyli z dużą ilością zakamarków. Biznes z karaluchami rozwija się w Chinach bardzo dobrze. Dobra informacja dla inwestorów w Stanach. Można tam łatwo produkować taką pasze ze złapanych karaluchów i sprzedawać jako pasze organiczną.
5 marca, 2019

 
 
WARTO ZOBACZYC


Wywiad z Olga Tokarczuk

MOIM ZDANIEM

Rowerzyści w NYC
Koronawirus
Moda


SUPERED